MONDAY, SEPTEMBER 2, 2002 -- 1:30 PM - 4:30 PM
OLIN FIRST FLOOR
OLIN 101 FRENCH AND ITALIAN Nina Cannizzaro Odile Chilton Emmanuel Dongala Catherine Liu Joseph Luzzi Eric Trudel |
OLIN 102 CLASSICAL STUDIES Christopher Callanan James Romm Alan Zeitlin |
OLIN 104 ARABIC, HEBREW, JAPANESE AND RUSSIAN Michiko Baribeau Hezi Brosh Gustav Heldt Marina Kostalevsky |
OLIN 107 CHINESE AND GERMAN Susan Bernofsky Franz Kempf Bruce Knickerbocker Stephanie Kufner Li Hua Ying |
OLIN SECOND FLOOR
OLIN 201 LITERATURE, WRITING Mary Caponegro Robert Kelly Ann Lauterbach Peter Sourian |
OLIN 202 LITERATURE Benjamin LaFarge Mark Lambert (Chinua Achebe) Norman Manea Bradford Morrow |
OLIN 203 LITERATURE Terence Dewsnap Elizabeth Frank Nancy Leonard Geoffrey Sanborn
|
OLIN 204 LITERATURE Donna Ford Grover Thomas Keenan Justus Rosenberg Fiona Wilson |
OLIN 205 HISTORY Myra Armstead Robert Culp Tabetha Ewing Elizabeth Hanson Mark Lytle Gregory Moynahan Gennady Shkliarevsky Alice Stroup |
OLIN THIRD FLOOR
OLIN 301 PHILOSOPHY Daniel Berthold-Bond Mary Coleman Paula Droege William Griffith Garry Hagberg Robert Martin |
OLIN 302 ACADEMIC SERVICES, HUMANITIES Susan Rogers Doris Stewart |
OLIN 303 ECONOMICS Sanjaya DeSilva Kris Feder Dimitri Papadimitriou Andrew Pearlman Tsu-Yu Tsao
|
OLIN 304 SOCIOLOGY Amy Ansell Yuval Elmelech Michael Donnelly Joel Perlmann
|
||||||
|
|||||||||
OLIN 305 RELIGION, THEOLOGY Bruce Chilton Natan Margalit Paul Murray Jacob Neusner |
OLIN 306 RELIGION Jon Brockopp Brad Clough Richard Davis John Pettit |
OLIN 307 AADS, CRES, JEWISH STUDIES, MES, SOCIAL STUDIES Aureliano DeSoto Joel Kovel Peter Linebaugh Rona Sheramy Alan Sussman Wilmetta Toliver |
OLIN 308 POLITICAL STUDIES Sanjib Baruah Jonathan Becker James Chace Omar Encarnacion Mark Lindeman David Kettler Elaine Thomas |
OLIN 309 PSYCHOLOGY Christie Achebe Nancy Darling Sharon Hannigan Richard Gordon Stuart Levine David Lopez Frank Scalzo |
OLIN 310 ANTHROPOLOGY, LAIS Diana Brown Melissa Demian Laura Kunreuther Chris Lindner Pierre Ostiguy David Tavarez |
OLIN LANGUAGE CENTER - FIRST FLOOR
ART HISTORY Susan Aberth Jean French Patricia Karetzky Michael Lobel Joanna Merwood Diana Minsky Julia Rosenbaum Tom Wolf |
LC 115 STUDIO ART Laura Battle Nayland Blake Ken Buhler Alan Cote Kenji Fujita Bernard Greenwald Medrie MacPhee Elizabeth Murray |
STUDIO ART Lothar Osterburg Judy Pfaff Joseph Santore Edward Smith Hap Tivey William Tucker |
LC 118 SPANISH Gabriela Carrión Melanie Nicholson Carlos Riobo |
LC 120 PHOTOGRAPHY AND HISTORY OF PHOTOGRAPHY Laurie Dahlberg Barbara Ess Larry Fink An-My Lê John Pilson Luc Sante Stephen Shore |
OLIN LANGUAGE CENTER - SECOND FLOOR
LC 206 DANCE Leslie Boyce Jean Churchill Peggy Florin Lenore Latimer Susan Osberg Aileen Passloff Gerald Reigenborn Bill Vanaver Kriota Willberg |
LC 206 THEATER JoAnne Akalaitis Lynn Hawley Todd Jackson Chiori Miyagawa Jeffrey Sichel Elizabeth Smith Dominic Taylor Naomi Thornton Jean Wagner Shelley Wyant Judith Youett |
LC 208 MUSIC Greg Armbruster James Bagwell Thurman Barker David Behrman Arthur Burrows John Esposito Joan Fuerstman Kyle Gann Luis Garcia-Renart Christopher Gibbs Frederick Hammond Richard Harper Marina Rosenfeld Patricia Spencer Joan Tower |
LC 210 FILM AND INTEGRATED ARTS Peggy Ahwesh Bob Bielecki Leah Gilliam Jacqueline Goss Bob Holman Peter Hutton Scott MacDonald Adolfas Mekas Michael Raine |
HEGEMAN AND THE ROSE SCIENCE BUILIDNG
HEGEMAN 102 MATHEMATICS AND COMPUTER SCIENCE Sven Anderson Ethan Bloch Melvin Chen Mark Halsey Robert McGrail Wesley Ostertag Karen Ricciardi Jeff Suzuki Rebecca Thomas |
Rose First Floor Lab PHYSICS AND NATURAL SCIENCE Burt Brody Matthew Deady Felicia Keesing Peter Skiff |
Rose Second Floor Lab CHEMISTRY AND ENVIRONMENTAL SCIENCE Craig Anderson Simeen Sattar Kim Touchette Hilton Weiss |
Rose Third Floor Lab BIOLOGY Robert Cutler John Ferguson William Maple Michael Tibbetts |